Kredi Başvurusu

Banka kredi başvurusu işlemi ile ilgili bilgiler ve kredi başvuru işlem süreçlerinde karşılaşacaklarınız hakkında bilgi paylaşılmaktadır.

Kredi Kartı Limitini Yükseltmek

Kredi Kartı Limitini Yüseltmek

Öncelikle kredi kartı limitleri tüketicinin düzenli gelirine göre banka yetkilileri tarafından belirlenir. Tüketiciye bir müşteri limiti belirleniyor tabi ki bu limit belirlenirken düzenli bir gelirin olması şarttır.

Örneğin bankanın belirlediği limitiniz 5.000 TL olsun, tüketicinin iki kredi kartı varsa bunların toplamı 5.000 TL yi aşmayacak şekilde harcamalar gerçekleştirebiliyorlar, yani her iki kartın toplam limiti 5.000 TL bir başka değişle ortaktır.

Kredi kartı limitini yükseltmek veya arttırmak için yapılması gereken işlemler nelerdir sorusunu cevaplayalım.

Eğer banka sizi arayıp limitinizi yükseltmek için teklifte bulunmadıysa limit arttırmak istediğiniz banka şubesine gidip gelir beyanında bulunup limitinizi arttırma talebinde bulunabilirsiniz.

Limit arttırma talebinizi telefon bankacılığı yolu ile de gerçekleştirebilirsiniz, fakat bu aşamada banka sizden gelir belgenizi fakslamanızı isteyebilir.

Tüm başvuru işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra bankalar gelir belgeniz ile birlikte daha önceki kredi kartı harcamalarınız, kredi ödemeleriniz ve kredi kayıt bürosunda tutulan kredi skorunuz değerlendirilerek siz tüketicilere limit arttırılıp arttırılmayacağı bilgisi veriliyor.

Bu konuda tek kriterin gelir olmadığını belirtmek isteriz. Sizin bankacılık işlemlerindeki geçmişiniz asıl belirleyici olan kısımdır. Bankacılık işlemlerinde herhangi bir sorun yaşamadıysanız ya da kredi kartı ödemelerinde bir gecikme ve ödeme sorunu yaşamadıysanız limit arttırım talebinizin olumlu sonuçlanma ihtimali yükselecektir. Aksi taktirde kredi kartınızın dönem borcuna asgari tutar ödemeleri gerçekleştiriyorsanız veya dönemsel olarak ödemelerinizi gerçekleştiremiyorsanız ödeme sorunu yaşadığınız gözlemlendiği için başvurunuzun olumsuz sonuçlanma ihtimali doğacaktır.

Kredi Kartı Kullanımı

Yorum Yap